Aranyérmes váltóban Molnár Dóra

2024. július 10. szerda
A Budafóka SE úszója ezúttal a junior Eb-n állhatott fel a dobogó legfelső fokára

Aranyérmes lett a vilniusi junior úszó Európa-bajnokságon a Budafóka SE versenyzőjét, Molnár Dórát is a soraiban tudó (Szabó Lilla, Molnár Dóra, Jackl Vivien, Ábrahám Minna összeállítású) magyar 4x200-as női gyorsúszó váltó. Annak ellenére, hogy a belgrádi Eb-n 200 méter háton ezüstérmet nyerő Molnár Dóra egészségügyileg nem százszázalékos állapotban érkezett Vilniusba, és némileg nyomot hagyott az úszásán.

Ráadásul előbb a száz gyors elődöntőjében úszott, amit sikerrel teljesített, de aztán a 200 hát fináléjában a szokottnál tompábban tempózott – belgrádi idejével (2:09.02) utcahosszal győzött volna, most azonban hiába haladt az élen féltávnál, épp a döntő fázisban fogyott el kicsit, és lett végül harmadik 2:11.56-tal (a spanyol győztes 2:10.78-cal nyert).